PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712735}

Biały Bóg

Fehér isten
6,5 4 924
oceny
6,5 10 1 4924
6,2 20
ocen krytyków
Biały Bóg
powrót do forum filmu Biały Bóg

wolę zapytać. Nie miałam okazji obejrzeć jeszcze tego filmu i chciałabym zapytać czy został on opatrzony komentarzem - Żadne zwierzę nie ucierpiało podczas kręcenia filmu ?

ocenił(a) film na 7
gladyssemiramis

https://www.youtube.com/watch?v=B2wz3cqy9_E&feature=player_detailpage
CHYBA NIE

gladyssemiramis

Nie został opatrzony takim komentarzem, natomiast czytałam rozmowy z niektórymi trenerami (w sumie było ich 80) tych psów i żadne zwierzę nie ucierpiało w jakikolwiek sposób.

ocenił(a) film na 6
Double_3

dobrze wiedzieć

gladyssemiramis

Wiesz, że nawet jeśli jest taki komentarz, to wcale nie znaczy, że żadne zwierze tam nie zginęło? To tylko mówi, że żadne zwierze realnie nie ginie podczas filmu. To co się działo na planie i na wyciętych scenach to zupełnie inna bajka.

Bookeater

Ale jeśli napiszą "podczas kręcenia" to chyba powinno obejmowac cały proces, włącznie z następnie wyciętymi scenami?

gladyssemiramis

W teorii tak. W praktyce to jak w "Potopie". Tak też chyba jest napisane, że żadne zwierze nie ginie, a z tego co mi wiadomo zginęło przynajmniej kilka koni. Ważne, żeby na ekranie nic na ekranie nie umierało (chociaż teraz prawdopodobnie przestrzegają tego bardziej, niż kiedyś).

ocenił(a) film na 6
Bookeater

oby tak nie było

ocenił(a) film na 8
gladyssemiramis

Pytając o zwierzęta pytasz o wszystkie, czy tylko o psy?

amens

Pytam o wszystkie zwierzęta.

ocenił(a) film na 7
gladyssemiramis

No to zginęła krowa, która została w brutalny sposób wybebeszona na początku filmu.

gladyssemiramis

Jeśli ktoś zostaje czytać napisy końcowe w kinie ten zobaczy, że TAKI NAPIS POJAWIŁ SIĘ pod koniec filmu. Była informacja, że żadne ze zwierząt nie ucierpiało podczas kręcenia filmu.
No może ta krowa ćwiartowana na początku, ale dla mięsożerców to tylko widok pt: jak się robi kotleta :P

ocenił(a) film na 7
gladyssemiramis

Tak, jest taki komentarz w napisach końcowych. I informacja o bardzo ścisłym przestrzeganiu przepisów dotyczących ochrony zwierząt.

ocenił(a) film na 10
kanGuru

plus jest też informacja, że wszystkie pieski które nie były tresowane (ze schroniska) zostały adoptowane. To też bardzo miła wiadomość.

ocenił(a) film na 6
zgliszcz

najlepsza

ocenił(a) film na 10
zgliszcz

Źródło tej informacji.

ocenił(a) film na 10
gladyssemiramis

Został opatrzony i na początku i na końcu.

ocenił(a) film na 7
michal.2907

Jest napisane to zdanie , bardzo wyraźnie ! Oraz dodano coś o przepisach prawnych usa .

ocenił(a) film na 10
beataod

I coś o tym, że wszystkie psy znalazły swój nowy dom.

gladyssemiramis

Jedna mucha została ranna, ale już wraca do zdrowia.

ocenił(a) film na 6
gladyssemiramis

Jpdl... Ataki terrorystyczne, gwałty dokonywane przez wiadomo kogo, kto przyjeżdża do Europy, a ci się nad pieskami rozczulają.

ocenił(a) film na 7
czerwona71

Jestem pewna ,że nie zrozumiałoś przesłania filmu ! Nie masz pojęcia o czym był film - prawda ??! Gapiłoś się w ekran po próżnicy ! Żal mi cię !

ocenił(a) film na 6
beataod

Przykro mi, ale muszę wyprowadzić Cię z błędu: to, że śmieszy mnie ubolewanie nad czworonogami w momencie, gdy jest to jeden z mniejszych problemów nie znaczy, że nie zrozumiałam filmu. Posiadanie i wyrażanie opinii, która odbiega od zdania większości, nie jest jednoznaczne z byciem idiotą, a za kogoś takiego zapewne mnie uważasz. Może też zaskoczy Cię informacja, że mam kota, którego uwielbiam i rozpieszczam do granic możliwości, wiem więc, co znaczy szacunek dla zwierząt. Nie skrzywdziłabym żadnego, nie licząc obrony w razie gdyby mnie lub moje dzieci zaatakowało.

ocenił(a) film na 10
czerwona71

Już widzę jak walczysz z psem :D

ocenił(a) film na 10
czerwona71

Widelec ci w oko.

ocenił(a) film na 6
wmbco

Ja też Cię kocham xD

ocenił(a) film na 10
czerwona71

Pozdrowienia od moich psów, kotów i koni.

ocenił(a) film na 6
wmbco

Rodziny w to nie mieszaj ;)

ocenił(a) film na 10
czerwona71

"nie licząc obrony w razie gdyby mnie lub moje dzieci zaatakowało"

Ktoś zrobił to szybciej niż ja :D

ocenił(a) film na 8
czerwona71

..."a ci się nad pieskami rozczulają."
Czym się dziwisz? Wczoraj się urodziłaś? Pytanie o traktowanie zwierząt to normalne pytanie przy filmach w których główne rolę grają zwierzaki. A ty z terrorystami wyjeżdżasz jak "Filip z konopi".

ocenił(a) film na 7
czerwona71

@czerwona71 Skoro film cię nie poruszył i nie interesuje cie życie i cierpienie zwierząt, to dziwi mnie bardzo jak to możliwe, że masz kota. Chyba, że nie zwierzę masz na myśli ;) Znieczulica widzę cie dopadła i właśnie tacy ludzie nigdy nie powinni być właścicielami jakichkolwiek zwierząt. Skoro te gwałty i ataki bardziej do ciebie przemawiają, to zamiast biadolić tutaj zrób coś aby ich nie było. :)

ocenił(a) film na 7
czerwona71

A nie zakładasz, że ktoś może i ubolewać nad losem ludzi i zwierząt jednocześnie? Zresztą pozwól, że każdy będzie decydował sam nad kim będzie się rozczulał. Jedni mogą nad sierotami, inni nad czworonogami, jakaś grupa osób nad Planetą Matką, a jeszcze inni nad sobą. Nie rozumiem w czym problem.

gladyssemiramis

Dzięki wszystkim za odpowiedzi:) To świetnie, choć przyznam się, że jeszcze nie miałam czasu tego filmu obejrzeć. Mam jednak nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Czerwona71, Twoja wypowiedź raczej nic nie wniosła... po co więc komentujesz?Nie trać na to czasu, lepiej spędź go na przygotowaniach do walki z terroryzmem.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
gladyssemiramis

"No animals were mistreated or injured while training and filming. The stricest Hungarian and Amercian guidelines were followed. All violence was safely simulated. Certified by White Cross Animal Protection Society" - to właśnie można przeczytać w napisach końcowych. Ponadto jeśli wytrwa się do końca można przeczytać informację, że część z psów statystów, które były rezydentami schronisk znalazły nowy dom, jak zresztą wspomniał o tym michal.2907.

ocenił(a) film na 7
gladyssemiramis

Może i nie podczas ale pytanie co po... Dokąd je zabrano?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones